آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۸:۰۰:۰۶
امروز : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/21 - ۰۲:۵۷:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
کشتی­‌های کانتینربر یخچالی برای صادرات در بنادر استان بوشهر مستقر می‌شود

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر با تاکید بر توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی از گمرک‌های استان بوشهر گفت: برای تامین کشتی­‌های کانتینربر یخچالی به میزان کافی در بنادر استان بوشهر پیگیری‌های لازم شده است.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، سید اسماعیل موسوی صبح امروز در نشست با فعالان اقتصادی  استان بوشهر با اشاره به ظرفیت این استان در حوزه پرورش آبزیان  اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه پرورش میگو و  ماهی در قفس دارای ظرفیت منحصر به‌فردی است چراکه این استان به عنوان قطب تولید میگوی پرورشی معرفی شده است.

وی با تاکید بر نقش توسعه صنایع تبدیلی  پرورش آبزیان  در ایجاد اشتغال و افزایش صادرات بیان کرد: صنعت پرورش میگو به عنوان یک زنجیره‌ا­ی کامل شامل تکثیر، پرورش، تولید غذا، عمل آوری و صادرات نقش مهمی در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در اراضی سواحل جنوبی کشور به ویژه استان بوشهر دارد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر بر حمایت همه جانبه دستگاه­های اجرایی از بخش­‌های مختلف تولیدی و اقتصادی تاکید کرد و افزود:­ برای رفع دغدغه و نگرانی فعالان این حوزه اقتصادی، مکاتبات لازم با معاون اول رئیس جمهور و تعدادی از وزرا انجام شده که امید می‌رود محقق شود.

موسوی با بیان اینکه حمایت از تولیدکنندگان و فعالان صنعت پرورش میگو در اولویت برنامه‌ها است خاطر نشان کرد:  تشویق و رفع نگرانی مربوط به نحوه فعالیت شاغلان این حوزه  و بررسی نرخ ارز حاصل از صادرات و لغو تعهد ارز در دستور کار قرار دارد.

وی،  با تاکید بر توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی از گمرک‌های استان بوشهر گفت:برای تامین کشتی­‌های کانتینربر یخچالی به میزان کافی در بنادر استان بوشهر پیگیری‌های لازم شده است.

انتهای پیام/م

کد خبر 7822
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم