آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۰۳ ۱۶:۴۵:۰۵
امروز : شنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/03/23 - ۱۷:۱۸:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
۱۲۰۰ هیئت مذهبی استان بوشهر در ایام محرم فعال است

بوشهر - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از فعالیت هزار و ۲۰۰ هیئت مذهبی استان بوشهر در برگزاری مراسم سوگواری ایام محرم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی با تاکید بر هماهنگی‌های لازم برای باشکوه برگزار شدن ایام سوگواری شهدای دشت کربلا اظهار داشت: در استان بوشهر هزار و ۲۰۰ هیئت مذهبی در برگزاری مراسم‌های مختلف دهه نخست ماه محرم مشارکت دارند.

وی با اشاره به همکاری ۷۰۰ مداح برای اقامه عزای سیدوسالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران با وفایش تصریح کرد: برای تبیین جایگاه ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی ۹۰۰ مبلغ و روحانی به نقاط مختلف استان بوشهر اعزام شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از تشکل ستاد شئون فرهنگی در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: به مناسبت‌های مختلف این ستاد متناسب با سیاست‌های تدوینی کشور برنامه‌ها و طرح‌های مورد نظر تصویب، تدوین و عملیاتی می‌کند.

سروستانی با تاکید بر تقویت وحدت با روحیه جهادی در عرصه‌های گوناگون گفت: تقویت اتحاد و  وحدت در جامعه حول محور منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای جلوگیری از تفرقه مورد توجه و تاکید است.

وی، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با محوریت شعار حمایت از کالای ایرانی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: برای برگزاری برنامه‌های دهه نخست ماه محرم به ویژه ایام تاسوعا و عاشورا برنامه‌ریزی انتظامی، امنیتی و بهداشتی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با تاکید بر مشارکت بیشتر دستگاه‌های اداری و اجرایی استان برای برگزاری هر چه باشکوه ایام ماه محرم افزود: هر دستگاه اجرایی استان بوشهر باید به عنوان یک هیئت مذهبی در برنامه‌های مختلف ائمه اطهار(ع)  مشارکت فعال کند.

کد خبر 7831
منبع خبر : خبرگزاری مهر