آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۳۹:۰۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۴
دیدار صالحی امیری با مسئول بخش‎های مختلف کمیته بین‎المللی المپیک

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه ملاقات خود با مقامات کمیته بین‎المللی المپیک با مسئولان بازی‎های المپیک، دپارتمان ورزشکاران و کمیته‏‎های ملی المپیک دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک،  در اولین نشست روز گذشته رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با مسئول بخش بازی های المپیک (IOC) نشستی داشت که در ابتدای این نشست مسئول این بخش در مورد تجدید نظر IOC در مورد نحوه برگزاری بازی های المپیک توضیحاتی را ارائه داد. 

مسئول بخش بازیهای المپیک در خصوص طرح جدید کمیته بین المللی اینگونه توضیح داد: IOC  در نظر دارد از المپیک ۲۰۲۰ توکیو بازیهای المپیک را با تمرکز ویژه روی مسایل مالی برگزار کند به نحوی که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد و از انجام هزینه های زائد جلوگیری و صرفه جویی بعمل آید. ضمنا از نظر محیط زیست نیز استمرار حفاظت از آن به عنوان میراث المپیک بصورت جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت که در این خصوص نیز بازیهای المپیک ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۸ هدفگذاری شده است.

در ادامه نشست صالحی امیری نیز ضمن ارائه گزارشاتی از فعالیت های کمیته ملی المپیک ایران در همین ارتباط اظهار داشت: ما هم به سبب شرایط ویژه اقتصادی در کشورمان در حال اجرای برنامه ها با مدیریت هزینه هستیم به ترتیبی که صرفه جوئی اعمال و برنامه ها هم اجرا شود. در مورد محیط زیست هم ما از آرمانهای کمیته بین المللی المپیک در این رابطه حمایت می کنیم و حتماً در این مورد برنامه ریزی لازم را انجام خواهیم داد.

 دومین نشست روز گذشته رئیس کمیته ملی المپیک به دیدار با خانم بوچر مسئول دپارتمان ورزشکاران اختصاص داشت. در ابتدای این دیدار خانم بوچر ضمن خیر مقدم و تشریح فعالیتهای این واحد کمیته بین المللی المپیک اظهار داشت: برنامه جدید کمیته بین المللی المپیک حمایت از ورزشکاران نه فقط در دوران قهرمانی که به بعد از آن هم خواهد بود. برنامه ای تحت عنوان ۳۶۵ که هدف توجه به نیازهای واقعی ورزشکاران بعد از قهرمانی است که به سبک زندگی، تحصیل و اشتغال آنها بر می گردد.

صالحی امیری نیز ضمن تقدیر از مسئول دپارتمان ورزشکاران به سبب برپایی این نشست گفت: ما هم برای تقویت و حمایت از ورزشکاران و قهرمانان ، انتخابات کمیسیون ورزشکاران را مطابق با اساسنامه کمیته بین المللی المپیک برگزار کردیم و کمیسیون را تشکیل دادیم و حتماً برای اجرای برنامه های شما یکی از کارمندان کمیته ملی المپیک را مسئول این امر خواهیم کرد تا روی این موضوع بیشتر متمرکز شده و کار کنیم.

در پایان این نشست مقرر شد با همکاری IOC یک کارگاه به همین منظور در ایران تشکیل و در این مورد آموزش های لازم داده شود؛ همچنین ایجاد شبکه ای برای معرفی مهارتها و توانایی های ورزشکاران و قهرمانان ملی از طرف کمیته المپیک ایران و جهت معرفی توانایی ورزشکاران شاخص در دستور کار قرار گرفت.

 آخرین نشست روز گذشته دکتر صالحی امیری نیز دیدار با رئیس بخش مدیریت و ارتباطات سازمانی کمیته بین المللی المپیک IOC بود. جروم، مسئول این بخش در ابتدای این دیدار توضیحات کاملی در خصوص منشور المپیک و ساختار IOC را به دکتر صالحی امیری ارائه داد و در ارتباط با موضوع حمایت دولت ها از کمیته های ملی المپیک و نحوه ارتباط آنها صحبت کرد. 

وی در خصوص ارتباط بهینه کمیته های ملی المپیک کشورهای مختلف با دولت های شان اظهار داشت: ما در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ به همه کمیته های ملی المپیک دنیا اعلام کردیم که موظفند با دولت های خود وارد مذاکره جدید شوند تا در مورد خواسته های کمیته بین المللی المپیک و شناخت بیشتر منشور المپیک اطلاعات لازم را داده و ضمن ایجاد ارتباطی خوب و سازنده، بتوانند به نحو مطلوب ضمن حفظ استقلال خود از کمک های آنها و حمایتشان استفاده کنند.

 صالحی امیری نیز به ارتباط خوب بین کمیته ملی المپیک ایران با وزارت ورزش و جوانان و دولت جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کمیته ملی المپیک کشورمان ارتباطی بسیار نزدیک و همکاری تنگاتنگی با وزارت ورزش و جوانان داشته و دارد و در همه امور خود با این نهاد دولتی همراهی داشته و از حمایت کامل مجموعه وزارت و دولت برخوردار است؛ ضمن آنکه تمامی مراحل همکاری تحت چهارچوب اساسنامه کمیته ملی المپیک مصوب صورت پذیرفته و می پذیرد

کد خبر 7838
منبع خبر : خبرگزاری مهر