آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۴۶:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
تور بین‌المللی ایران - آذربایجان قطعا برگزار می‌شود

دبیر برگزاری سی و سومین دوره تور بین‌المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان به دنبال تامین نشدن منابع مالی و ارزی گفت: با قول وزیر ورزش و استاندار تور را برگزار می کنیم.

ابراهیم فیروزی که هفته قبل در گفتگویی خبر از احتمال لغو سی و سومین دوره بین المللی دوچرخه سواری ایران – آذربایجان را به دلیل مشکلات ارزی و مالی داده بود در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: منابع تامین نشده و مشکل پابرجاست اما قرار شد تور را برگزار کنیم. وزارت ورزش و جوانان و استاندار قول مساعد داده اند تا این مشکل را در زمان باقیمانده تا تور برطرف و منابع مالی را تامین کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر که با توجه به پرداخت جوایز ارزی به تیم ها اگر در زمان برگزاری مسابقه مشکل داشته باشید تکلیف چه می شود؟، گفت: طبق قانون تا سه ماه فرصت داریم این جوایز ارزی را به تیم‌ها و رکابزنان برتر پرداخت کنیم. طبق قوانین UCI نتایج آنتی دوپینگ تا سه ماه بعد اعلام می شود و ما تا پایان ۹۰ روز بعد از رقابتها فرصت داریم تا جایزه را پرداخت کنیم.

دبیر برگزاری تور بین المللی ایران – آذربایجان تاکید کرد: با این حال نمی خواهیم این کار را انجام دهیم و تلاش می شود تا در زمان برگزاری تور جوایز ارزی را پرداخت کنیم، چرا که مشکل نقل و انتقال ارزی داریم.

وی ادامه داد: ما از دوره قبل تور جوایز را به یک تیم ایرانی و دو تیم خارجی بدهکاریم. در حال حاضر پول ریالی داریم اما نمی توانیم آن را تبدیل به ارز کنیم و جوایز را همچنان نگه داشته ایم. با این حساب تلاش می شود تا در زمان برگزاری تور این جوایز را پرداخت کنیم.

فیروزی در پاسخ به این سوال که مشکلی برای حضور تیم ها وجود ندارد و آیا تیم ها از طریق رسانه ها متوجه مشکلات تور شده اند یا خیر گفت: تا الان حضور ۱۱ تیم خارجی در تور قطعی شده، ما مشکلی از این بابت نداریم و تیم های دعوت شده همگی تیم های مطرحی هستند. ما برای دعوت از این تیم ها یک سال زحمت کشیده ایم و همه آنها بهترین تیم ها هستند. ما تا الان چیزی در مورد اینکه تیم ها از این موضوع مطلع شده اند یا خیر نشنیده ایم. تیم ها هیچ وقت در این مسائل به خبرها نگاه نمی کنند منبع آنها برای اعلام خبر رسمی اتفاقات، زمان برگزاری تور یا لغو و ... تنها فدراسیون دوچرخه سواری و ستاد برگزای تور یعنی اداره کل ورزش استان می باشد.

وی در پاسخ به سوال دیگر مهر مبنی بر اینکه چنانچه این مشکل تا هفته آینده برطرف نشود چه اتفاقی می افتد، گفت: آبروی ما و شما می رود. این تور مطرح ترین و با قدمت‌ترین تور ایران است و نامش الان ایران - آذربایجان است. اگر برگزار نشود یا مشکلی برای عدم پرداخت جوایزش بوجود بیاید دچار مشکل می شویم. آبروی تور برای همه است.

وی تاکید کرد: ما باید به هر سختی که شده تور را برگزار کنیم و مشکل مالی و ارزی آن را هم حل کنیم چرا که قصد داریم این تور را در سالهای بعد نیز برگزار کنیم.

فیروزی در پاسخ به این سوال که چنانچه این اتفاق نیافتاد آیا از سوی فدراسیون جهانی متحمل جریمه ای هم می شوید، گفت: برای برگزار نشدن تور مشکلی پیش نمی آید اما در صورتی که جوایز تور را ندهیم احتمال تعلیق دوچرخه سواری ایران زیاد خواهد شد و هزار جور اتفاق دیگر نیز ممکن است برای دوچرخه سواری ایران پیش بیاید. اما از شما می خواهم که برگزاری تور را با این شرایط و اعلام خبر حمایت وزارت ورزش واستانداری به فال نیک گرفته و انرژی مثبتی به آن بدهید.

وی تصریح کرد: حیف است این تور دچار مشکل شود. تمام تورهای دوچرخه سواری ایران تعطیل شده اند و تنها تور بین المللی دوچرخه سواری ایران - آذربایجان مانده است. این تور ۳۳ سال است که برگزار شده و از قدیمی ترین تورهای این رشته می باشد.

دبیر برگزاری سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران – آذربایجان گفت: باید انرژی مثبتی در همه بخش ها از مدیریت گرفته تا رسانه به تور تزریق شود. باید از وزارت ورزش و استانداری که قصد دارند با وجود مشکلات و دغدغه های مالی موجود از تور حمایت مالی کنند تشکر کنیم.

سی و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری ایران- آذربایجان از هشتم مهرماه در شش مرحله در ایران برگزار می شود.

کد خبر 7839
منبع خبر : خبرگزاری مهر