آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/18 - ۲۱:۳۳:۱۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
احکام قضایی باند ارتشاء در گمرک بوشهر صادر شد

بوشهر - رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: احکام قضایی باند ارتشاء در گمرک بوشهر صادر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی جمادی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شعبه تخصصی برای رسیدگی به پرونده‌های متخلفان اقتصادی به ویژه کالای قاچاق و ارز در دستگاه قضایی استان بوشهر ایجاد شده است.

وی با اشاره به روند پرونده  ۱۲ متهم شبکه رشا و ارتشاء مربوط به گمرک بوشهر خاطرنشان کرد: این پرونده در مرحله تجدید نظر خواهی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان بوشهر رسیدگی و حکم قطعی تجدید نظر خواهی صادر شد.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر خاطرنشان کرد: اتهام متهم اول این پرونده اخذ رشوه به مبلغ یک‌میلیارد و ۳۱۸ میلیون تومان بود که بر اساس رای صادره به پنج سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، جزای نقدی معادل مال مأخوذه و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شد.

وی اتهام متهم دوم پرونده را اخذ رشوه به مبلغ یک میلیارد و ۵۰ تومان بیان کرد و افزود: این متهم به تحمل سه سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و جزای نقدی معادل مال مأخوذه و انفصال از خدمات دولتی به مدت سه سال محکوم شد.

جمادی بیان کرد: اتهام متهم ردیف سوم این پرونده اخذ رشوه به مبلغ ۷۱۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، متهم ردیف چهارم مبلغ ۵۱۸ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان، متهم ردیف پنجم  ۲۵۰ میلیون تومان و متهم ردیف ششم مبلغ ۱۸۱ میلیون تومان بوده است.

وی اضافه کرد: متهمان ردیف‌های سوم، چهارم، پنجم و ششم این پرونده با رعایت مقررات تخفیف مجازات هر کدام به تحمل دو سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و جزای نقدی معادل مال مأخوذه و انفصال از خدمات دولتی به مدت سه سال محکوم شدند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: متهم ردیف هفتم به علت اخذ رشوه به مبلغ ۱۴۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، به ۱۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، جزای نقدی معادل مال مأخوذه، انفصال از خدمات دولتی به مدت سه سال محکوم شد.

وی تصریح کرد: متهم ردیف هفتم علاوه بر این به سبب معاونت در تحقق جرائم رشا و ارتشا از طریق وصول و ایصال وجه به پنج سال حبس و ۲۰  ضربه شلاق نیز محکوم شده است.

جمادی گفت: متهم ردیف هشتم دارای اتهام پرداخت رشوه به مبلغ ۲۱۰ میلیون تومان، متهم ردیف نهم دارای اتهام پرداخت رشوه به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان، متهم ردیف دهم دارای اتهام پرداخت رشوه به مبلغ ۱۱۰ میلیون تومان و یک دستگاه گوشی تلفن همراه اپل و متهم ردیف یازدهم دارای اتهام پرداخت رشوه به مبلغ ۸۰ میلیون تومان و چهار عدد سکه تمام بهار و متهم ردیف دوازدهم دارای اتهام پرداخت رشوه به مبلغ ۸۰ میلیون تومان بوده‌اند.

وی تصریح کرد:‌ متهمان ردیف‌های هشتم و نهم و یازدهم و دوازدهم هر کدام به تحمل شش ماه حبس و ضبط مال ناشی از ارتشاء یا معادل آن در حق صندوق دولت محکوم شدند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر افزود: متهم ردیف دهم نیز با اعمال مقررات تخفیف مجازات به پرداخت ۸۰ میلیون ریال جزای نقدی بدل از ۷۴ ضربه شلاق و ضبط مال ناشی از ارتشاء محکوم شد.

 وی اضافه کرد: با توجه به محتویات پرونده و با نظر به عمده دفاعیات متهمان و وکلای آنان، دادگاه دادنامه تجدیدنظر خواسته را منطبق با موازین قانونی دانسته و ایراد و اعتراضی که موجبات نقض آنرا فراهم کند از ناحیه تجدیدنظرخواهان بعمل نیامد و به رأی صادره از حیث صحت مبانی استدلال و رعایت تشریفات آیین دادرسی نیز اشکالی که موجبات نقض یا بی اعتباری رأی باشد وجود ندارد و در نهایت رای قطعی صادر شد.

کد خبر 7846
منبع خبر : خبرگزاری مهر