آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۱۶:۱۵:۰۷
امروز : شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/20 - ۰۳:۵۱:۲۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
تغییرات نرخ ارز تامین سوخت لنج‌های تجاری ‌را با مشکل مواجه کرد‌

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با تاکید بر چاره‌اندیشی برای رونق فعالیت لنج‌داران تجاری گفت: تغییرات نرخ ارز تامین سوخت لنج‌های تجاری فعالیت آنان را با مشکل مواجه کرده که باید راهکاری برای حل مشکلات و تامین معیشت آنان ارائه شود.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، سیدکمال‌الدین شهریاری ظهر امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با گرامیداشت ایام ماه محرم و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اقتدار و صلابت ایران اسلامی حاصل فداکاری، حماسه آفرینی و رشادت‌های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس است که باید این دوران به نسل‌های آینده تبیین و  ارائه شود.

وی، پارس جنوبی را بزرگترین  منطقه‌ صنعتی و تولیدی کشور نام برد و افزود: منطقه پارس جنوبی به عنوان پایتخت انرژی ایران معرفی شده که در منظر مسئولان عالی‌رتبه کشور، جایگاه مهمی در تامین منابع ملی دارد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با بیان اینکه باید به پارس جنوبی از جایگاه توسعه منطقه‌ای نگاه کرد گفت: مسئولان عالی‌‌رتبه کشوری بر توجه به توسعه منطقه‌ای پارس جنوبی تاکید دارند ولی تاکنون این مهم  عملی نشده و تنها به منافع ملی آن توجه شده است.

شهریاری  از نرخ بیکاری بالا در شهرستان‌های هم جوار پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: پارس جنوبی با این همه عظمت ولی شهرستان‌های استان از نرخ بالای بیکاری رنج می‌برند به‌گونه‌ای که نرخ بیکاری در تنگستان 18.1 درصد، دشتی 15.2 درصد، دیلم وضعیت قابل قبولی ندارد و دیگر شهرهای این استان از این وضعیت در عذاب هستند.

وی، با بیان اینکه معیشت بخش عمده‌ای از مردم ساحل نشین استان از راه دریا شامل صید و صیادی و تجارت دریایی تامین می‌‌شود افزود: حل مشکل معیشت لنج‌داران سفاری و تجاری استان بوشهر باید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس، توسعه از طریق سرمایه گذاری داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی را امر مهم و قابل توجه دانست و تاکید کرد: ساحل نشینان استان بوشهر که تنها دارایی آنها لنج است باید زمینه رونق کسب و کار صیادی و سفاری در مناطق مرزی ساحلی فراهم شود.

شهریاری، با تاکید بر توجه به حل قیمت سوخت لنج‌داران افزود: نوسانات نرخ ارز  درتامین سوخت لنج‌های تجاری مشکلاتی ایجاد کرده و بسیاری از آنها را از حرکت بازداشته است.

وی، حل مشکل سوخت شناورهای سنتی استان بوشهر را  یک ضرورت دانست و  تاکید کرد: در این ارتباط نیاز است با هدف رونق کسب و کار ساحل نشینان و از سرگیری فعالیت لنج‌های به گل نشسته برای حل مشکل سوخت آنها چاره اندیشی شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 7864
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم