آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/18 - ۲۱:۲۴:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲
سومین واحد دانشگاه فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

بوشهر - رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: سومین واحد دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در شهرستان کنگان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر منصوری‌نسب بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان دانشگاه نسل سوم نقش مهمی در تولید نیروی انسانی توانمند دارد.

وی افزود: در گذشته تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها شرایط مناسبی برای اشتغال نداشتند که امروز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برخی از رشته‌هایی که نیاز نیست را حذف کرده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به نقش مهم این دانشگاه در ایجاد اشتغال و کارآفرینی اضافه کرد: ۸۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در بخش صنعت و کارآفرینی مشغول به کار می‌شوند.

وی از مهارت آموزی و توانمندسازی جوانان به عنوان رسالت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای نام برد و بیان کرد: بخش خیلی کمی از جمعیت بیکار جامعه را فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای تشکیل می‌دهند.

منصوری‌نسب با اشاره به گرایش ۴۵ درصد از دانش‌آموزان متوسطه اول استان بوشهر به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: مجوز رشته‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای براساس نیاز صنعتی و کارآفرینی استان صادر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه‌ها به اشتغال نباید به سمت پست‌های دولتی باشد، تصریح کرد: رویکرد جامعه نسبت به دانشگاه فنی و حرفه‌ای با توسعه هنرستان‌های جوار صنعت و دانشگاه تقویت می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر با تاکید بر اینکه پایان‌نامه‌های دانشجویان باید زمینه‌ساز رفع مشکلات بیکاری، اقتصاد و توسعه استان باشد، گفت: همه ظرفیت‌های کارگاهی و دانشگاهی استان در خدمت آموزش و پرروش قرار دارد.

وی از شرایط مناسب دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر برای استقرار هنرستان‌ها در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: به زودی سومین دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در شهرستان کنگان راه‌اندازی می‌شود.

منصوری‌نسب ادامه داد: نخستین آزمون ورودی به دانشگاه کنگان سال ۹۸ برگزار و رشته‌های آن نیز متناسب با نیاز شهرستان‌های جنوبی استان شامل کنگان، عسلویه، جم و دیر تعریف و از سال آینده دانشجو جذب می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی پیش رو ۹۰۰ دانشجوی جدید در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر پذیرش می‌شوند که ۵۰۰ دانشجو در مقطع کاردانی و ۴۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر با اشاره به فعالیت دو مرکز الزهرا و امام خامنه‌ای در بوشهر، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون سه هزار دانشجو در ۱۵ رشته کاردانی و هفت رشته کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

کد خبر 7866
منبع خبر : خبرگزاری مهر