آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/18 - ۲۰:۵۹:۱۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
بوشهر| 150 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری اشتغال‌زایی پرداخت‌ شد

فرماندار دشتی با اشاره به روند اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال در شش‌ماهه نخست امسال در حوزه اشتغال فراگیر و روستایی دشتی به متقاضیان پرداخت‌ شده است.

به گزارش خبرگزاری محار از شهرستان دشتی، عبدالله نادری صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان دشتی اظهار داشت: تاکنون 20 جلسه کمیته فنی با 263 پرونده در شهرستان تشکیل که در بخش عشایری و روستایی 238 پرونده با 750 میلیارد ریال مورد بررسی قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان دشتی با بیان اینکه در بخش اشتغال فراگیر 25 پرونده تشکیل و توسط کمیته فنی موردبحث، بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت گفت: برای اجرای این طرح‌ها مبلغ 570 میلیارد ریال پیشنهاد شد که در صورت تصویب سبب اشتغال 475 نفر می‌شود.

وی از تشکیل تعداد 177 پرونده اشتغال‌زایی در دشتی بااعتبار 700 میلیارد ریال خبرداد و افزود: پس از تصویب این پرونده‌ها برای پرداخت به بانک عامل ارسال شد.

فرماندار دشتی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به متقاضیان دشتی  به عنوان دومین شهرستان برتر استان معرفی شده خاطر نشان کرد: در بخش اشتغال روستایی و فراگیر مبلغ 150 میلیارد ریال در شش‌ماهه نخست امسال به متقاضیان پرداخت‌ شده است.

نادری افزود: تعداد 105 فقره تسهیلات توسط بانک کشاورزی کاکی با 32 میلیارد ریال در بخش کشاورزی، دامداری و شیلات به متقاضیان پرداخت‌شده است.

وی با بیان اینکه برای احداث یک واحد گلخانه مبلغ یک میلیارد و 900 میلیون ریال تصویب شده تصریح کرد: برای اجرای طرح پرورش شتر در دشتی نیز مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال و برای پرورش زالو یک میلیارد و 800 میلیون ریال به تصویب رسیده است که پس از رفع مشکلات توسط متقاضی، تسهیلات این سه طرح توسط بانک کشاورزی کاکی پرداخت می‌شود.

رئیس شورای اقتصاد مقاومتی شهرستان دشتی تأکید کرد: اجرای طرح‌های اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری که تسهیلات ارزان‌قیمت می‌گیرند نظارت بیشتری بر واحدهای تولیدی صورت گیرد.

وی افزود: در حوزه گردشگری، بوم گردی، صنایع‌دستی، کشاورزی، شیلات، دامداری و دیگر طرح‌ها تلاش شود و اداره صنعت و معدن در حوزه رفع مشکل آب، برق، تولید، بازاریابی و سنگ‌شکن‌ها پیگیری کنند.

نادری گفت: قیمت مصوب شن و ماسه که 50 درصد پایین‌تر از نرخ مصوب در محل کارگاه بارگیری می‌شود اما این نرخ پایین به دست مصرف‌کننده نمی‌رسد که باید در این زمینه بررسی به عمل آید.

وی افزود: سود چند برابری کامیون داران حمل شن و ماسه نسبت به تولید کنند سبب نارضایتی تولیدکنندگان شده است که باید اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این زمینه اقدام کند.

نادری از سازمان صنعت و معدن و تجارت خواستار پیگیری برای صادرات شن و ماسه دشتی به کشورهای حوزه خلیج‌ فارس شد.

فرماندار دشتی تأکید کرد: به دستور استاندار بوشهر منابع طبیعی، جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک هفته وقت داده‌شده است تا نسبت به مشکل زمین برای واگذاری آن به مردم روستای بوم گردی فقیه حسنان اقدام و نتیجه را تا پایان هفته جاری اعلام کنند.

انتهای پیام/ح

کد خبر 7917
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم