آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۸:۰۰:۰۶
امروز : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/21 - ۰۳:۱۲:۴۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
«تونی کروس» نمی‏‌تواند هافبک دفاعی باشد!

آنالیزها نشان داده لوپتگی تصمیم داشته به خاطر استراحت دادن به کاسمیرو از تونی کروس در پست هافبک دفاعی استفاده کند و این تصمیم نادرست بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، خولن لوپتگی می‌خواست به کاسمیرو استراحت بدهد، بازیکنی که بیشتر هفته را به سفر کردن گذرانده بود و ۱۸۰ دقیقه هم برای برزیل در زمین بازی قرار گرفته بود، در نتیجه برای پر کردن جایش از تونی کروس استفاده کرد. ستاره ژرمن اما یک بار دیگر نشان داد که یک هافبک دفاعی نیست و ابزار مناسب برای بازی در این پست را ندارد.

کیفیت بازی و توانایی او باعث می‌شود که مربیان بیشتر در پست‌هایی که نیاز به آزادی در زمین دارد از او استفاده کنند. او باید وقتی توپ را دارد روی آن مسلط باشد، نه وقتی توپ در اختیار تیم نیست برای گرفتنش تلاش کند.

لوپتگی اما دو آلترناتیو مناسب برای پست او داشت. فده والورده که اصلا به بیلبائو سفر نکرده بود و مارکوس یورنته که از روی سکوهای ورزشگاه بازی را تماشا می‌کرد.

وقتی کاسمیرو وارد زمین شد رئال تیم متناسب‌تری به نظر می‌رسید. کروس هم به پست طبیعی و اصلی خودش برگشت و تیم قدرت بهتری گرفت. کروس بعد از آن بود که توانست بازی‌های ترکیبی خوبی با لوکا مودریچ داشته باشد.

در واقع این بازی بار دیگر به لوپتگی و هواداران رئال ثابت کرد که تونی کروس باید در پست خودش باشد و اگر هم قرار باشد روزی در پستی دیگر برای کمک به تیم بازی کند آن پست به هیچ وجه پست هافبک دفاعی نیست.

کد خبر 7920
منبع خبر : خبرگزاری مهر