آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/18 - ۲۱:۲۶:۴۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
بوشهر| مسئولان دستگاه‌های اجرایی نمادهای حکومت اسلامی در تاریخ معاصر هستند

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جهادی و انقلابی عمل کردن از ویژگی‌های مدیر نظام اسلامی ایران است گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی نمادهای حکومت اسلامی در تاریخ معاصر هستند.

به گزارش خبرگزاری محار از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در همایش ارتقا سلامت اجتماعی و اداری در سایه امر به معروف و نهی از منکر با تسلیت ایام ماه محرم با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر منطق علمی دارد اظهار داشت: این فریضه الهی از مصادیق عدل است و انسان را از  سقوط باتلاق ابتذال نجات می‌‌دهد و عامل صعود به اوج فضائل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر امر به معروف را عامل کمال و رشد و نهی از منکر را عامل جلوگیری از سقوط در باتلاق رذائل دانست و تصریح کرد: امربه معروف و نهی از منکر سبب آراستگی در فضائل و پیراستگی از رذائل می‌شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تمام ادیان الهی برای هدایت ایجاد شده است افزود: در واقع ادیان الهی برای امر به معروف و نهی از منکر محقق شده و نخستین آمر به معروف و ناهی از منکر ذات اقدس الهی است.

آیت‌الله صفایی بوشهری قیام عاشورای حسینی را در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و با اشاره با گرامیداشت یاد و خاطره شهید گورکی تصریح کرد: این شهید در راستای نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید که یاد و خاطره شهیدان در این راه گرامی داشته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به اشاره به ارتقاء سطح سلامت و خدمات حوزه اداری و اجتماعی خاطرنشان کرد: عقلانیت مدیریتی حکم می‌کند که سلامت و خدمت در راستای هدف سازمانی در سرلوحه کار مدیران و خدمتگزاران به نظام قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر ارکان ارتقاء سطح سلامت و خدمات حوزه اداری و اجتماعی را برشمرد و افزود: قانون‌مداری، از جمله این ارکان است که برخی تخلف مدیران به سبب عدم تسلط بر قانون سازمانی است.

وی خدمتگزاری را از دیگر موارد مهم ارتقاء سطح سلامت و خدمات حوزه اداری و اجتماعی دانست و گفت: نگاه راهبردی یک مدیر و یک مجموعه باید نگاه راهبردی خدمتگزاری باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به مردمداری در بعد مدیریتی بیان کرد: نظام اسلامی ایران نظام مردم سالاری دینی است و باید نظام اداری مردم دار باشد.

امام جمعه بوشهر هدف از پست مدیریتی را خدمتگزاری به مردم دانست و تصریح کرد: هدف از مدیریت در جامعه اسلامی کسب ثروت و قدرت نیست بلکه یک فرصت برای خدمت به مردم است.

آیت‌الله صفایی بوشهری نظام اسلامی را یک الگوی خاص برای دیگر نظام‌ها دانست و تاکید کرد:  مسئولان دستگاه‌های اجرایی نمادهای حکومت اسلامی در تاریخ معاصر هستند.

وی با بیان اینکه جهادی و انقلابی عمل کردن از ویژگی‌های مدیر نظام اسلامی ایران است تاکید کرد: مشکلات عظیمی که رژیم 2500 ساله در کشور ایران ایجاد کرد در 40 سال با همه فشارها و تحریم‌ها با جهادی و انقلابی عمل کردن باید برطرف شود.

انتهای پیام/م

کد خبر 7939
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم