آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ ۱۸:۳۰:۰۴
امروز : پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - 2019/04/18 - ۲۱:۳۸:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
انتقاد یک موتورسوار از هزینه‎های بالا برای فعالیت حرفه‎ای

موتور سوار ایران که هفته گذشته در بخش آزاد رقابت های قهرمانی کشور موفق به کسب عنوان نخست شد، با انتقاد از هزینه های بالای این رشته گفت: شاید نتوانم در داخل کشور مسابقه دهم.

به گزار ش خبرنگار مهر، هفته گذشته مرحله دوم مسابقات موتورسواری قهرمانی کشور به میزبانی هیات موتورسواری استان همدان و با حضور بیش از ۷۰ موتورسوار همزمان در سه کلاس برگزار شد. در کلاس آزاد این رقابت ها داریوش قربانی در میان ۱۸ شرکت کننده به عنوان قهرمانی دست یافت. این در حالی است که وی در مرحله نخست مسابقات قهرمانی کشور (قزوین) به دلیل همزمانی حضورش در مسابقات کانادا حضور نداشت و حضورش برای مرحله سوم این رقابت ها که در مشهد برگزار خواهد شد نیز قطعی نیست.  
 
این موتورسوار کشورمان که به نمانیدگی از تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران در رقابت های قهرمانی کشور شرکت داشت، در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این مسابقات توضیح داد و گفت: از زمان آغاز به کار فدراسیون موتورسواری در ایران، امسال برای نخستین بار رقابت های «اندرو» برگزار شد. آقای ادیب مسئول این بخش از مسابقات در فدراسیون است که با تلاش زیادی این رشته را راه اندازی کرد. ضمناً از آقای سید هادی مقدس مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی زنیار و آقای علی محمد گودرزی تکنسین و مکانیک فنی که در این دوره از مسابقات هم حامی و پشتیبان بنده بودند تشکر می کنم. 
 
قربانی با بیان اینکه مرحله دوم رقابت های قهرمانی کشور در همدان و در پیست کاملا حرفه ای برگزار شد، تصریح کرد: این پیست به لحاظ کیفیت و استاندارد خیلی نزدیک به پیست های خارجی بود. مسابقات هم در سطح بالایی برگزار شد. همه شرکت کنندگان با آمادگی و تمرین لازم در رقابت ها شرکت کرده بودند.  
 
وی با بیان اینکه با موتور تریال در رقابت های اندرو شرکت کردم، یادآور شد: این موتور ویژه رقابت های اندرو نیست. زین ندارد و به همین دلیل باید به حالت سرِ پا روی موتور قرار گرفت و در همین حالت از صخره و موانع مصنوعی بالا رفت.  
 
موتورسوار کشورمان در ادامه با یادآوری اینکه طبق تقویم فدراسیون قرار است رقابت های قهرمانی کشور در ۷ مرحله برگزار شود، تصریح کرد: در پایان تمام مراحل و بر اساس امتیازات ثبت شده در هر مرحله، نفرات برتر و قهرمان سال ۹۷ مشخص می شوند. البته که تجربه نشان داده به خاطر خیلی از مسائل از جمله بودجه و شرایط جوی، بعضا برگزاری برخی مراحل لغو می شود. البته دوست دارم تا جایِ ممکن در تمام مراحل مسابقات قهرمانی کشور شرکت داشته باشم اما با توجه به شرایط زندگی ام، سخت است.  

وی در ادامه با یادآوری اینکه طی ۱۲ سال گذشته همواره مقام اولی یا دومی را در رقابت های موتورسواری کشوری داشته و در این زمینه رقابت نزدیکی با برادرش که یک سال از خودش بزرگتر است، دارد خاطرنشان کرد: تا حالا پیش نیامده که در مسابقات سوم یا چهارم شده باشم. عنوان اولی و دومی همیشه برای من یا برادرم بوده است. البته من چند سالی همزمان در دو بخش تریال و اندرو کار کردم اما سال ۹۲ که برادرم عنوان قهرمانی بخش تریال را از من گرفت، تصمیم گرفتم فقط در بخش اندرو فعالیت داشته باشم.  

وی گفت: با همه اینها اینکه بخواهم به فعالیت حرفه ای در موتورسواری ایران ادامه دهم سخت است به خصوص که اسپانسرها حمایت زیادی ندارند در حالیکه هزینه فعالیت در این رشته کم نیست. قیمت یک موتور ۱۱۵ میلیون است و علاوه بر اینکه هزینه های جانبی دیگری هم داریم. من در تهران موتوری برای فعالیت ندارم مگراینکه همچنان با موتور تریال در رقابت های اندرو شرکت کنم. 
 
قربانی به عنوان هایی که تاکنون در این بخش کسب کرده اشاره کرد و گفت: سال ۲۰۱۵ در ترکیه و سال ۲۰۱۶ در بلغارستان به عنوان اولی و کسب مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان ردبول معروف sea to sky در سال۲۰۱۶ در بین ٧٠٠ شرکت کننده دست یافتم. با هزینه شخصی در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کردم و نایب قهرمان شدم. سال ۲۰۱۷ در مسابقات موتورسواری تریال ونکوور اول شدم و امسال هم در رقابت های موتورسواری اندرو کانادا دوم شدم. 

کد خبر 7941
منبع خبر : خبرگزاری مهر