آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ ۱۸:۰۰:۰۶
امروز : یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/21 - ۰۲:۴۰:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۵
منطقی‌تر است رحمتی مقابل السد بازی کند/صعود استقلال محال نیست

پیشکسوت آبی پوشان گفت: به اعتقاد من رحمتی باتوجه به تجربه زیاد و انگیزه بالایی که دارد برای قرار گرفتن در چارچوب استقلال مقابل السد گزینه مناسب‌تری است.

فرشاد فلاحت زاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باوجود این که صعود استقلال به نیمه نهایی آسیا بسیار سخت است، اما این اتفاق غیرممکن و محال نیست. تاریخ فوتبال پر است از اتفاقات غیر قابل پیش بینی و این بازی هم می‌تواند به یک بازی تاریخی تبدیل شود. این بستگی به روحیه بازیکنان در میدان دارد. بازیکن هم حسش را از نیمکت می‌گیرد. من امیدوارم شفر شجاعانه به این بازی برود و این روحیه شجاعت از او به تیم درون زمینش منتقل شود. 

وی افزود: منطقی نیست که تیم از همان دقیقه اول انتحاری بازی کند. لااقل یک نیمه باید بازی منطقی و دور از احساس در دستور کار قرار گیرد. یقینا السدی‌ها برای دفاع از نتیجه‌ای که در تهران گرفته‌اند به میدان می‌آیند و قرار نیست در این بازی به آب و آتش زده و فشار بیاورند و ما باید از این فضا استفاده کنیم. اما اگر در چهل پنجاه دقیقه اول نتیجه نگرفتیم بعد از آن باید دست به یک بازی انتحاری بزنیم چون دیگر چیزی برای از دست دادن وجود ندارد.

پیشکسوت آبی پوشان در خصوص استفاده از رحمتی یا حسینی در این بازی بیان داشت: هر دو دروازه‌بانهای شایسته‌ای هستند. اما از آنجایی که قرار است یکی از آنها انتخاب شود، به نظر من رحمتی گزینه‌ای مناسب تر و منطقی تر است. چون رحمتی هم از تجربه بیشتری به خصوص در آسیا بهره مند است و هم به دلیل اشتباهاتی که در بازی رفت داشت انگیزه زیادی برای جبران دارد. جمع دو فاکتور انگیزه و تجربه می‌تواند از رحمتی یک گزینه مناسب برای این بازی بسازد.

مدافع پیشین آبی پوشان در ادامه خاطر نشان ساخت: در مجموع نقش بازیکنان درون زمین در این بازی بسیار زیاد است. بازیکنان باید به نوعی بازی کنند که جای خالی هیچ بازیکن غایبی احساس نشود. آنها باید برای این بازی از جان مایه بگذارند و هرکدام به اندازه دو بازیکن دوندگی و جنگندگی داشته باشند.

فلاحت زاده در پایان و در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر که از وی پرسیده بود به نظرت نتیجه این بازی چه می‌شود اظهار داشت: شاید پیش بینی در فوتبال صحیح نباشد اما به نظر «یک-یک» محتمل ترین نتیجه‌ای است که می‌توان برای این بازی پیش بینی کرد.

کد خبر 7953
منبع خبر : خبرگزاری مهر