آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۵۱:۵۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
نوری: استقلال لیدر ندارد/ جای خالی تیام و جباروف هنوز پر نشده است

پیشکسوت آبی پوشان گفت: در حالی که هفت هفته از لیگ گذشته استقلال هنوز در بعضی پست‌ها خلاء دارد. به خصوص در پست هافبک بازیساز و مهاجم تمام کننده.

محمد نوری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته هشتم رقابتهای لیگ برتر اظهار داشت: این تنها فرصتی است برای استقلال که بتواند زخم ناکامی در آسیا را التیام بخشیده و پس از ناکامی‌های هفته‌های اخیر در لیگ و آسیا از هوادارانش دلجویی نماید.

پیشکسوت استقلال با بیان این مطلب اضافه کرد: این حرف خیلی تکراری است که این بازی با همه بازیهای دیگر متفاوت است و شرایط آن فرق دارد. اما بد نیست من هم یکبار دیگر این صحبت را تکرار کنم. این تنها بازی است که شرایط دو تیم در جدول، آمادگی یا عدم آمادگی دو تیم پیش از این بازی و آمار و ارقام هفته‌های قبل هیچ نقشی در جریان و نتیجه آن ندارد. تنها اتفاقاتی که در مستطیل سبز رقم می‌خورد می‌تواند در پایان نتیجه این بازی را مشخص کند.

نوری در ادامه بیان داشت: شانس استقلال را برای پیروزی در این بازی بیشتر از پرسپولیس می‌دانم چون فاکتور انگیزه را برای این بازی نزد بازیکنان آن بیشتر از رقیب می‌دانم. بازیکنان استقلال می‌دانند در صورت پیروزی در این بازی همه ناکامی‌های هفته‌های قبل جبران خواهد شد. 

وی افزود: در هفته‌های گذشته مشخص شد استقلال کمبودهایی در برخی پست‌ها دارد که شاخص ترین آن یک هافبک بازیساز و یک مهاجم تمام کننده است. هنوز جای خالی تیام و جباروف پر نشده است. تبریزی و الحاجی گرو مهاجمان خوبی هستند اما قدرت چارچوب شناسی تیام را ندارند. بیشترین کارایی آنها تا پشت محوطه جریمه است. 

پیشکسوت آبی پوشان تصریح کرد: تیم شفر متاسفانه هنوز یک لیدر در میدان ندارد. امید ابراهیمی فقط یک هافبک میانی پر قدرت نبود بلکه او قدرت خوبی در رهبری تیمش داشت و آبی پوشان الان در زمین لیدر ندارند. بازیکنی که به موقع بتواند تیم را به جلو ببرد، به موقع بازی را از سرعت بیندازد و به موقع به بازی سرعت داده و تیم را درون میدان نظم دهد و بازیکنان هم از او تاثیر بگیرند. ضمن این که فصل گذشته جباروف یک بازیساز حرفه‌ای بود که جای خالی او نیز به خوبی محسوس است.

نوری گفت: نزدیک ترین بازیکن به جباروف، فرشید اسماعیلی است اما به اعتقاد من شفر باید در نحوه استفاده از او تجدید نظر کند. اسماعیلی در پست مناسبی به کار گرفته نمی‌شود و اگر در پست او تجدید نظر شود قطعا کارایی وی بیشتر خواهد بود.

مدافع پیشین آبی پوشان در ادامه بیان داشت: به مدافعان استقلال توصیه می‌کنم از اشتباهات بازی با السد درس بگیرند. آنها باید تمرکز خود را در همه نود دقیقه این بازی حفظ کنند. برگ برنده استقلال در این بازی مدافعان هستند. به خصوص که مهاجمان پرسپولیس تحت فشار کارایی لازم را ندارند. اگر مدافعان استقلال روز پنجشنبه باهوش عمل کنند استقلال می تواند برنده این بازی بزرگ باشد.

کد خبر 8794
منبع خبر : خبرگزاری مهر